Zastosowanie Hydroboxów nowej generacji przyczyni się do ochrony zasobów naturalnych w szczególności zasobów wodnych poprzez racjonalizację jej wykorzystania przy nawadnianiu roślin. Proces ten może mieć w produkcji rolniczej, utrzymaniu roślinności w miastach, ogrodach, parkach itp. Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na politykę zrównoważonego rozwoju poprzez zwiększenie udziału materiałów pochodzących z recyklingu, wprowadzenie nowych produktów przyjaznych dla środowiska (biodegradowalnych), opracowanie produktów wpływających na zmniejszenie zużycia wody w produkcji roślinnej i w gospodarstwach domowych.

Technologia umożliwia retencjonowanie wody w glebie i udostępnia ją roślinom w okresie jej niedoboru np. suszy. Jedyna woda, jaką mogą pozyskać rośliny na skarpach pochodzi
z opadów atmosferycznych. W związku z tym rośliny porastające budowle ziemne narażone są na długotrwały brak dostępu do wody. Brak skutecznej okrywy wegetacyjnej na tych obiektach
(np. w postaci traw) powoduje corocznie liczne straty i konieczności napraw. W przypadku powodzi prawidłowe zabezpieczenie roślinnością trawiastą wału przeciwpowodziowego wpływaistotnie na jego bezpieczeństwo, często decydując o tym czy wał zostanie rozmyty w sytuacji, kiedy dojdzie do przelania się wody przez jego koronę.

Inną grupę zastosowań dla produktu Hydrobox stanowią nasadzenia: drzew, krzewów i bylin, na terenach zieleni miejskiej, wzdłuż budowanych, remontowanych dróg i autostrad oraz w konstrukcjach dachów zielonych i tzw. zielonych ścian. Hydrobox pomaga znacząco zmniejszyć ilość nieprzyjętych sadzonek, ogranicza ilość nawodnień koniecznych do utrzymania roślinności. Hydrobox może też być stosowany w gospodarstwach domowych. Sprawdza się w uprawie roślin ogrodowych jak i domowych. Bardzo dobrze nadaję się też tu uprawy wybranych roślin jagodowych, np. truskawek czy malin.